Setki tysięcy młodych ludzi na ulicach, strajki, demonstracje i jeden główny postulat – podjęcie działań, które ocalą naszą planetę. Apele naukowców, badania i raporty nie świadczą już o tym, że w przyszłości grozi nam katastrofa klimatyczna. W państwach na całym świecie już teraz odczuwalne są jej konsekwencje. Oznacza to, że czasu na podjęcie działań jest coraz mniej. Młodzież jest tego świadoma, dlatego nie chce stać z boku. Chce uczestniczyć w negocjacjach, procesach decyzyjnych i wspólnie z decydentami szukać najlepszych rozwiązań, aby zapewnić sobie bezpieczną przyszłość. Na temat możliwości zaangażowania i podjęcia działań na rzecz klimatu, sposobów realizowania swoich pomysłów i ratowania naszej planety porozmawiamy z przedstawicielami pokolenia Z, które już dziś zmienia świat.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 21.12 o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy do udziału. Transmisję wydarzenia będzie można śledzić na Facebooku.

Naszymi gośćmi będą:

– Agata Krząstek – Country Group Lead w V4SDG
– Beniamin Strzelecki – Global Focal Point of SDG7 Youth Constituency
– Tomasz Ferenz – aktywista, organizator strajków klimatycznych w Katowicach, uczestnik konferencji UNFCCC – SB50

Webinar poprowadzi Katarzyna Smętek, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Klimatycznej. Zapraszamy do wzięcia udziału!

 

Zadanie jest finansowane ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO