Zespół ekspercki

dr tomasz szulc
Dyrektor Działu Analiz ECPP. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk

Marek Budzisz
Dziennikarz, historyk, doradca ministerialny w rządzie Jerzego Buzka. Analityk zajmujący się tematyką postsowieckiego Wschodu. Publikuje na swoim blogu Wieści z Rosji (Salon24) oraz w Tygodniku TVP, Nowej Konfederacji, Dzienniku Gazecie Prawnej, Rzeczach Wspólnych, WGospodarce, Gazecie Bankowej, Tygodniku Solidarność. Autor książki „Koniec rosyjskiej Ameryki”. Związany z think-tankiem Jacka Bartosiaka Strategy&Future.
Ostatnie publikacje

rafał tomański
Dyrektor Działu Chin i Azji Wschodniej. Dziennikarz, japonista, autor książek o Japonii i obu Koreach. Pracował w Pekinie jako korespondent PAP na Azję. Wielokrotnie relacjonował międzynarodowe szczyty w tamtym regionie dla polskich mediów, m.in. G20 w Hangzhou w 2016 r. i Osace w 2019, czy drugi szczyt Trump-Kim w Hanoi w 2019 roku.
Od czerwca 2020 roku prowadzi „Środek od środka”, cykl nagrań przybliżających azjatycką historię, kulturę, literaturę i życie codzienne na rozmaitych platformach społecznościowych.
Ostatnie publikacje
Trudny ostatni rok prezydentury przed Moon Jae-inem

goran andrijanić
Goran Andrijanić urodzIł się w 1971 r. w Dervencie w Bośni i Hercegowinie. Szkołę dziennikarską ukończył na wydziale nauk politycznych w Zagrzebiu. Od końca lat 90-tych pracuje jako dziennikarz i redaktor w redakcjach tj. Jutarnji list, Fokus, Obzor, Bitno.net. Aktualnie jest dziennikarzem tygodnika Sieci. Pisze o polityce, kulturze, muzyce, religii. Pisał także dla innych polskich mediów tj. Gość Niedzielny, Fronda, Przewodnik Katolicki. W latach 2017 i 2018 był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej z Zagrzebia.
Ostatnie publikacje
Węgry odbudują szkołę i kościół zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji

Philip Earl Steele
Historyk, redaktor, były wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Autor książki pt. Nawrócenie i chrzest Mieszka I oraz wielu tekstów, zwłaszcza religioznawczych, wydanych zarówno w Polsce, Izraelu, Czechach, USA i Wielkiej Brytanii. Jego książka pt. Izrael i Chrześcijanie Ewangelikalni: „Alians z Bożego nadania” ukaże się niedługo. W Europejskim Centrum Projektów Pozarządowych zaangażowany w projekt „Dyplomacja religijna”.
Ostatnie publikacje
Rediscovering the dream: A Proposal for a “Pivot” in Polish–Israeli Relations
British Christian Zionism (Part 2): the work of Laurence Oliphant

Mateusz Kubiak
Absolwent stosunków międzynarodowych i studiów wschodnich na Uniwersytecie Warszawskim. Analityk rynków energetycznych w firmie doradczej Esperis oraz niezależny ekspert ds. Kaukazu Południowego. Autor bloga „Kaukaz Kaukaz”.
Ostatnie publikacje
Konflikt o Górski Karabach: krucha stabilność?
Perspektywy rozbudowy Południowego Korytarza Gazowego
„Pełzająca aneksja”: Gruzja wobec rosyjskich działań borderyzacyjnych

Oleksandr Shevchenko
Absolwent stosunków międzynarodowych na Odeskim Uniwersytecie Narodowym oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorant Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Pracował w departamencie integracji europejskiej Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Ukrainy. Publicysta ukraińskiej gazety „Dzerkało Tyżnia” („Zwierciadło Tygodnia”). Wcześniej związany także z portalem Eastbook.eu.
Ostatnie publikacje
Echo kryzysu. Nowe wyzwania w stosunkach polsko-ukraińskich
Trójmorze a Ukraina: współpraca (nie)możliwa
Federacja Rosyjska wobec wirusa SARS-CoV-2
Skutki polityczne pandemii SARS-CoV-2 na Ukrainie
Wizyta Andrzeja Dudy na Ukrainie. Powód do umiarkowanego optymizmu

adrianna kuropaś
Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz bezpieczeństwa wewnętrznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na polityce bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego, obronności, działalność służb mundurowych oraz historii stosunków międzynarodowych.
Ostatnie publikacje

Aleksandra Wojtaszewska
Doktorantka w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej w Akademii Leona Koźmińskiego, absolwentka prawa w Akademii Leona Koźmińskiego oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Jej zainteresowania badawcze oscylują wokół rynku energii w kontekście prawa energetycznego, gospodarczego i unijnego. Zawodowo związana z branżą oceny ryzyka bankowego.
Ostatnie publikacje
Bezpieczeństwo energetyczne Polski i regionu w kontekście budowy Baltic Pipe
Nord Stream 2: zagrożenia dla europejskiego rynku energii
Perspektywa udziału energii atomowej w globalnym i europejskim rynku energii

OLGA SVIATobatko
Absolwentka Wydziału Historycznego na Donieckim Uniwersytecie Narodowym. Studentka Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Do jej zainteresowań badawczych zaliczają się historia i kultura Bałkanów oraz antropologia miasta.
Ostatnie publikacje
Specyfika euroatlantyckiej integracji Republiki Macedonii Północnej